Forum Latanie i Podróże

Tematyka: tanie latanie, tanie linie lotnicze,
przeloty z i do Polski, życie i podróże po świecie.

Wyszukaj najtańszy bilet lotniczy !

Ubezpieczenie za granicą

RSS FAQFAQ SzukajSzukaj RejestracjaRejestracja ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Ubezpieczenie za granicą

Forum Latanie i Podróże -> Dyskusje ogólne
Autor Wiadomość
tirrym

2014-06-21, 14:38     Ubezpieczenie za granicą

Czy jadąc na zagraniczne wakacje ubezpieczacie się? Ja ubezpieczam nie tylko siebie, ale także moich bliskich, np. moja mama nie ma głowy do tych spraw...w Sieci udało mi się znaleźć bardzo interesujący poradnik
http://www.forum-ubezpieczenie.pl

Antuanet

2014-06-27, 11:56    

ja po prostu pobieram darmową kartę EKUZ - migiem wysyłają i jest się normalnie ubezpieczonym poza krajem, nie trzeba dodatkowo nic kupować

JacekB

2015-12-27, 13:00    

Wszystko zależy od samego wyjazdu. Sama karta EKUZ nie zawsze się sprawdza niestety. Ma swoje ograniczenia. Obecnie patrząc na wyjazdy w sezonie zimowym warto jednak wykupić np. dedykowane ubezpieczenie dla narciarzy. Tu można o tym poczytać:
http://www.forum-ubezpieczenie.pl/turystyczne-f16/
EKUZ nie zapewnia np. transportu medycznego, a to raczej dość pomocne rozwiązanie na wszelki wypadek. Szaleństwa na stokach mogą powodować spore obrażenia i nie zawsze da się powrócić do domu własnym transportem. Oczywiście nikt nikomu tego nie życzy, co nie zmienia faktu, że warto dodatkowo się ubezpieczać.

ontheside

2016-01-25, 10:57    

Generalnie bardzo ważne w życiu osobistym jest dla mnie ubezpieczenie OC. Mam na myśli OC osobowe, nie na auto :) Ważne, żeby obejmowało zagranicę i było na wysoką sumę gwarancyjną. Należy także je rozszerzyć o inne uprawiane sporty spoza głównego koszyka jak np. narciarstwo, skoki spadochronowe (ja akurat jestem skoczkiem na strefie i potrzebuje takiego wpisu).
Za nieco ponad 100 zł rocznie w Hesti możecie mieć wypasiony pakiet OC z sumą gwarancyjną na milion złotych, chroniące was przed wyrządzeniem krzywdy materialnej osobom trzecim. W przypadku nart i innych tego typu sportów może wam to uratować cztery litery jeśli coś się stanie :)

blue

2016-09-04, 14:35    

O tak zgodzę się z tym, że ubezpieczenie OC podczas podróży zagranicznej może się przydać. Chroni ono przed tym, aby w przypadku kiedy zrobimy szkodę - na przykład wózek sklepowy na parkingu uderzy w czyjś samochód. Wbrew pozorom takie sytuacje zdarzają się - czego jestem przykładem:) Kolejną sprawą jest NNW - także przydatne ubezpieczenie.
Sprawdzałam na stronie koszty i myślę, że są one niewielkie - wyjazd na ponad tydzień do Czech - 2 osoby to około 40 zł. Na tej porównywarce można sprawdzić sobie każde państwo - dodając interesujące opcje.

margo903

2017-06-20, 08:09    

Wyjazd zagraniczny bez dodatkowego ubezpieczenia to spore ryzyko. "Tradycyjne" polisy często mają niewielki zakres ochrony i w rzeczywistości za wszystko trzeba dopłacać z własnej kieszeni. A koszty takiej opieki medycznej za granicą mogą być horrendalnie wysokie. Dlatego jeśli ktoś wyjeżdża to musi pamiętać o ubezpieczeniu. Fajną opcją jest wykupienie całorocznej polisy Bezpieczny Powrót. Koszt wg mnie niewielki - 252 zł. Jeśli ktoś wyrusza za granicę częściej niż raz w roku to taka polisa bardzo się opłaca. Ma bardzo szeroki zakres ochrony i obowiązuje praktycznie na całym świecie.

adik356

2017-06-29, 08:41    

Dobrze piszecie, że EKUZ to tylko Europa, a po drugie nie zawsze działa. Dlatego takie kompleksowe ubezpieczenia jak wskazany wyżej Bezpieczny Powrót jak najbardziej warto wykupić. Raz na rok i problem z głowy. Nawet przy dalekich wyjazdach czy podczas uprawiania sportów ekstremalnych za granicą.

Strona 1 z 1