Forum Latanie i Podróże

Tematyka: tanie latanie, tanie linie lotnicze,
przeloty z i do Polski, życie i podróże po świecie.

Wyszukaj najtańszy bilet lotniczy !

Życie i praca studenta w Anglii

RSS FAQFAQ SzukajSzukaj RejestracjaRejestracja ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Życie i praca studenta w Anglii
Idź do strony 1, 2  Następny

Forum Latanie i Podróże -> Dyskusje ogólne
Autor Wiadomość
dariusz_22

2007-03-12, 09:33     Życie i praca studenta w Anglii

Witam wszystkich

Chciałbym poruszyć temat wakacyjnego wyjazdu do pracy w Anglii.
Obecnie jestem studentem drugiego roku i otrzymałem razem z moimi znajomymi z roku tak zwaną aplikację czyli pozwolenie na legalny wyjazd do legalnej pracy w okresie wakacyjnym. Wiem ,że będzie to zbieranie truskawek na farmie Avoncrop w hrabstwie Somerset.
W związku z tym mam zapytanie do osób , którzy tam byli i pracowali.

1. W jaki sposób najlepiej dostać się do tego miejsca z Polski ?
Czy będzie to wyjazd autokarem przez np Niemcy , Francję , kanał la mansz i potem do Londynu i jakoś dalej.
Czy lot samolotem np z Okęcia w W -wie do Londynu. Ile taka podróż kosztuje w złotówkach , czy funtach czy euro, ile czasu trwa.
2. Jak tam się żyje ? jak tam ię pracuje czy jest duży zachżantus , czy jest czas wolny , wolne weekendy. itp .
3. gdzie sie mieszka ?, jak się mieszka ? czy w jakichś barakach ? , karawanach ? czy jeszcze inaczej ?
4 . Co z zarobkami ? kiedy się je dostaje ? Czy dniówka na rączkę ?
czy talonik co tydzień ? czy może nie zobaczę tej "kasi" a żyć tża
5. Czy jest woda bieżąca? , żeby się okompać, ogolić zarost , czy jest jakaś lodówka na żywność ? , jakaś kuchenka ? jak tam kupować najpotrzebniejsze jedzenie ? (średnio znam angielski)
6 . Czy jest jakiś nadzór nad tymi pracownikami ?(mam na myśli mnie czyli studenta)
7. Co z innymi ludzmi pracującymi na tej farmie bo chyba nawet są tam azjaci( gdzieś to zasłyszałem)
8. Jak z kontrolą na granicy ? Czy bardzobędą buszować w moich rzeczach ?
9. Jak bezpiecznie dostać się do tej Angli do tej farmy? Biorąc pod uwage te całe zamachy terrorystyczne.

Proszę o dpowiedź ludzi którzy tam pracowali.

Z góry dzięki.
Pozdrowionka dla wszystkich studentów.

:)
Gość

2007-03-14, 14:54     Zycie jak w Madrycie....

Sluchaj Darku - studencie drogi.... Do Anglii sie jest prosto dostac a im wczesniej zarezerwujesz bilet tym mniej zaplacisz... lot trwa krotko ale uwzgledniajac zmiane czasu to podroz trwa jakies 2,5 h . Jak jedziesz autokarem to tak naprawde sprawdzaja cie tylko na granicy polsko-niemieckiej i francusko-angielskiej... Mozna jechac do TEJ Anglii trasa jeszcze przez holandie i belgie dodatkowo ale tam nawet sie na granicy nie zatrzymujesz tylko mijasz je jakbys wjezdzal do innego wojewodztwa. No i do anglii mozna podrozowac na 2 sposoby... albo kanalem La Manche albo promem przez Dunkierke. w sklepie sie latwo dogadasz bo tu sa przewaznie male samoobslugowe sklepy nie liczac takich jak tesco czy asda. Tyle co moge ci powiedziec bo tam gdzie ty masz pracowac to ja nie pracowalam ale juz jakis czas tu jestem i wiem ze nie jest tak zle. A tylko jedna rzecz maja dziwna Ci anglicy krany przy zlewach maja 2... jeden z goraca woda a drugi z zimna. Niby to nie problem ale jak zacznieesz probowac sie myc albo wrzatkiem albo lodowata woda to wtedy nie jest przyjemnie. A i z przydatnych info warto sobie wziac cos do jedzonka z Polski bo tu nie jest takie smaczne a czesci rzeczy wogole nie ma. Np nie ma kefiru ani ogorkow kiszonych.
Pozdrawiam goraco !!!

smeriatka

2013-05-16, 19:00    

A nie ma tak, że czym prędzej tym taniej - nawet na jutro można zamówić tanie loty do Anglii

raku

2013-07-28, 13:20    

Bardzo udany wyjazd. Polecam wszystkich, którzy chcą spróbować takiego życia poczytajcie otym na forum studenckim. A jak trzeba będzie iść do pracy, to zawsze się coś znajdzie. Ja pracowałem przy druku kalendarzy. Niesamowite widoki i przychylni ludzie.

blue

2014-07-03, 09:49    

Ciekawym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży na wakacje są obozy językowe (na przykład ze sprachcaffe w Anglii dodatkowym efektem takich wakacyjnych wyjazdów są nawiązane przyjaźnie i rozmowy na Skype w języku angielskim.

stobejczyk

2014-07-27, 18:58    

Mogę wyjechać do pracy do Anglii, ale muszę zainwestować w podróż. Żaden bank nie chce mi uwierzyć, że zarobię i spłacę kredyt. Znajomy polecił mi pożyczkę pod zastaw w lombardzie na Złotej w Warszawie.

komaxx

2014-08-29, 09:45    

Mnie interesuje twój rodzaj konta bankowego, bo rozumiem, że nie podróżujesz z gotówką w kieszeni? Szukam dobrego konta w tym celu. Sprawdzałam sobie opinie o bankach na http://bankowe-konta.info/ , ale wolałabym jednak usłyszeć wasze opinie na ten temat.

fatimatrz

2014-10-03, 18:12    

Ja polecam konto walutowe w BZWBK. Za nic się nie płaci. Założenie trwa 30 minut :)

Pati02

2014-10-14, 18:32    

Ja mam konto w meritum. jestem zadowolona. Często wyjeżdżam za granice wiec mam jak znalazł.

veris

2014-10-17, 22:18     pożyczka na wyjazd

Faktycznie pożyczki pod zastaw do ciekawa opcja, mnie też przypadła do gustu, głównie dlatego, że nie trzeba spełniać nie wiadomo ilu wymagań, no i w ciągu jednego dnia mogę odebrać potrzebną mi kwotę.

Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2