Forum Latanie i Podróże

Tematyka: tanie latanie, tanie linie lotnicze,
przeloty z i do Polski, życie i podróże po świecie.

Wyszukaj najtańszy bilet lotniczy !

Latanie podczas strajków - Malpensa - pomocy!

RSS FAQFAQ SzukajSzukaj RejestracjaRejestracja ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Latanie podczas strajków - Malpensa - pomocy!

Forum Latanie i Podróże -> Linie lotnicze
Autor Wiadomość
joan

2014-05-25, 11:16     Latanie podczas strajków - Malpensa - pomocy!

Witam,

od dawna planuję lot do Mediolanu w tym tygodniu - lotnisko Malpensa - ale jest pewien problem, bo bilet na powrót mam na 30 maja, a na stronach internetowych (http://www.summerinitaly.com/planning/strike.asp, http://www.transportationstrike.com/AIRPORTS/Malpensa-airport-Milan-Italy-travel-strike-flights-airline-Italian-passengers-delayed.html)

znajdują się informacje o strajkach w tym dniu, między innymi pracowników lotniska i transportu publicznego.

Nie mam pojęcia czego się spodziewać - czy tylko mała część pracowników lotniska nie będzie pracować ale poza tym wszystko będzie działać, czy lotnisko będzie całkiem nieczynne. Czy strajk transportu publicznego oznacza tylko że nie będzie można jeździć autobusami miejskimi i pociągami, czy wywołają zator na drogach taki, że shuttle busy nie będą mogły normalnie jeździć. Czy mój lot najwyżej trochę się opóźni, czy będę musiała czekać dobę albo kilka...

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w takich sytuacjach albo informacje? I, pytanie zwłaszcza do osób doświadczonych z lataniem, czy na moim miejscu lecielibyście, czy wolelibyście nie ryzykować niepotrzebnego pchania się w kłopoty i zostać? Z góry dziękuję za jakąkolwiek szybką pomoc, bo wylot już za pasem a ja nie wiem co robić

Dominika83

2014-06-18, 14:34    

I jak rozwiazała się ta sprawa? byly jakieś strajki?

Barbara84

2014-06-24, 10:00    

Dominika83 napisał:
I jak rozwiazała się ta sprawa? byly jakieś strajki?

no właśnie? :)

Witjan

2014-07-22, 12:39    

Autorko udało się przejść odprawę? Ja 2 miesiące temu miałem podobną sytuację, tylko o strajku wcześniej nie wiedziałem i skończyło się na nocy spędzonej na lotnisku :(

GosiaSwr

2014-10-22, 12:29    

Hej,

Widzę, że autorka się nie odzywa, a tez byłam ciekawa:) Ja mogę powiedzieć jak było z mojej strony i co polecam w takiej sytuacji. Co prawda nie zdarzyło mi się latac ani planowac lotu podczas strajku, ale miałam 2 razy kiepską sytuację. Otóż raz lot był opóźniony około godzinę a raz...dopiero następnego dnia. Oczywiście wkurzyłam się bardzo, bo o ile godzina nie robiła mi wielkiej różnicy, tak ten jeden dzień wpłynął już na opóżnienie mojego spotkania z klientem. No i zaczęłam czytać coś o tym jak linie lotnicze moga mi to zrekompensowac i wpadłam na firme skylegal.pl....Zgłosiłam się i dostałam w końcu to odszkodowanie. Czasu i załatwianych spraw Ci to niby nie odda, ale zawsze kilka stówek w kieszeni plus (w zależności jakimi liniami latasz) zwrot kasy za bilet.. Tutaj macie link, może się komus przyda;)) http://www.skylegal.pl/

Strona 1 z 1