Forum Latanie i Podróże

Tematyka: tanie latanie, tanie linie lotnicze,
przeloty z i do Polski, życie i podróże po świecie.

Wyszukaj najtańszy bilet lotniczy !

Norwegian - zbyt tanio?

RSS FAQFAQ SzukajSzukaj RejestracjaRejestracja ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Norwegian - zbyt tanio?

Forum Latanie i Podróże -> Linie lotnicze
Autor Wiadomość
kevin

2007-04-16, 22:49     Norwegian - zbyt tanio?

XXI wiek a ja nie siedziałem jeszcze w samolocie (tak, tak, tacy ludzie jeszcze istnieją;) Chciałbym dla przetarcia szlaku polecieć gdzieś po najmniejszych kosztach i mam w związku z tym kilka pytań, jak widać jestem w tych kwestiach zielony.
Przeglądając oferty tanich linii lotniczych latających z Polski natknąłem się na coś co bardzo mnie zastanowiło. Linie Norwegian (norwegian.no) i ich zaskakująco niskie ceny. Kraków – Stockholm – Kraków w cenie 199 zł; Warszawa - Kopenhaga – Warszawa w cenie 219 zł. W tym jak podają - wszystkie opłaty wliczone. Przeglądając strony internetowe w żadnych liniach nie spotkałem się z tak niskimi cenami jeśli chodzi o połączenia w dwie strony! Nie wspominając o tym jak drogim krajem jest Norwegia, wydaje się to irracjonalne.
Moje pytanie, czy jest w tym jakiś haczyk? Utrudnienia, dodatkowe opłaty, ograniczenia dużo większe niż u innych przewoźników? Czy ceny podane na stronie to rzeczywiście ostateczne koszty przelotu do których nie trzeba już nic dopłacać?

Przy okazji jeszcze jedno pytanie, jakie linie działające obecnie na terenie Polski są rzeczywiście najtańsze? Nie chodzi o teoretyczne ceny 1 zł, ale o całkowite koszty przelotu. Najlepiej gdyby latały z Katowic lub Krakowa. Kraje docelowe dowolne:)

dziękuję i pozdrawiam

Yannkes

2007-04-17, 09:19    

chyba niedokladnie przegladales oferty innych linii bo cey ktore podajesz nie naleza do najnizszych...
ryanair czasem ma super ceny np. wro-bgy maja teraz za 67 pln + ew.bagaz glowny 24 pln

haczyk w norwegian? jedynie taki ze bagaz glowny dodatkowo platny okolo 12 pln/lot
no i taki ze transakcje nie rozliczaja w pln tylko w koronach norweskich wiec de facto kwota koncowa po rozliczeniu transkacji moze minimalnie sie roznic

Yannkes

2007-04-17, 09:22    

dodam ze tak naprawde nie sposob okreslic ktory low-cost jest najtanszy - wszystko zalezy od trasy i terminu...
bo co ci po stwierdzeniu ze ryanair jest najtanszy podczas gdy na wybrany przez ciebie termin oraz trase akurat easyjet ma lepsza oferta....

Gość

2007-04-17, 22:00    

Yannkes napisał:
ryanair czasem ma super ceny np. wro-bgy maja teraz za 67 pln + ew.bagaz glowny 24 pln

Faktycznie jest taka oferta, ale to chyba na obecną chwilę sprawa jednostkowa. Natomiast Norwegian powyższe ceny do 200 zł oferuje nie w promocji a regularnej sprzedaży i w bardzo atrakcyjnym okresie, w wakacje. Tak czy inaczej chyba zdecyduje się na Norwegów;)

Rozumiem, że w cenie oferowanej na stronie Ryanair mogę przewieźć tylko bagaż podręczny (10 kg - 55 cm x 40 cm x 20 cm). Za każdą kolejną sztukę bagażu do 15 kg będzie pobierana opłata 48 zł za lot w obie strony?

Gość

2007-04-17, 22:38    

Jeżeli chodzi o norwegian to nie ma żadnych haczyków.Ostatnio byłem za 212 w Sztokholmie i z powrotem.Do tego niezłe godziny lotów tak wiec nie musisz spać na lotniskach ,które zazwyczaj są oddalone kilkadziesiąt km od wiekszych miast.Jak dla mnie bomba.A i samoloty jak na tanie linie ani super ani do d.py.Polecam.

Yannkes

2007-04-18, 12:29    

Anonymous napisał:

Rozumiem, że w cenie oferowanej na stronie Ryanair mogę przewieźć tylko bagaż podręczny (10 kg - 55 cm x 40 cm x 20 cm). Za każdą kolejną sztukę bagażu do 15 kg będzie pobierana opłata 48 zł za lot w obie strony?

dokladnie tak...

Margo
Gość

2007-05-06, 11:13     Norvegian

Lastam od ponad dwóch lat regularnie raz w miesiącu. Ostatnimi czasy tylko z Norvegianem, bo to linie ,które na razie mnie nie zawiodły, o!

zielona martusia
Gość

2007-05-29, 20:42     znowu o norwegian

mam bardzo duzy dylemat, jezeli chodzi o norwegian. mam swietna okazje kupic bilety dla dwoch osob, a jednak sie waham. o co chodzi z tymi cenami????one sa za...ste. przyznam sie, ze lece pierwszy raz w zyciu, nie mam bladego pojecia na ten temat. czy musisz podac dokladna liczbe bagazy??? jezeli nie, to potem doplacasz. prosze niech mnie ktos ukoi, bo mam cholernego stresa. ktos tam pisal, ze oni zmieniaja godziny lotow. czy to prawda. kto sie na nich nie przejechal???prosze, z gory dzieki

Strona 1 z 1